Herečka Cate Blanchett si nechala ošetřit pleť předkožkami korejských kojenců

Velikost textu: AAA

16. 3. 2018

Herečka Cate Blanchett se nechala zlákat bizarní omlazovací kúrou v jednom newyorském salónu. Slíbili jí pružnější tvář a vyhlazené vrásky. Název procedury zní ale poněkud podivně – penis facials. Jenže maska je skutečně vyrobena z penisů, tedy přesněji řečeno z kmenových buněk odebraných z předkožek korejských chlapečků.

V Koreji totiž většinu chlapců po narození obřežou a je to také země specializující se na produkci kmenových buněk. Předkožky novorozenců jsou plné kmenových buněk, které dokážou produkovat látky povzbuzující buňky v pleti k obnově. A právě toho klinika v New Yorku využívá. Krom Blanchett tam ošetřili také její kolegyni Sandru Bullock.

„Se Sandy Bullock jsme navštívily tu kosmetičku v New Yorku, Georgii Louise, a ona nám dala něco, co nazýváme penisový zábal,“ přiznala osmačtyřicetiletá hvězda australské edici magazínu Vogue.

Louise přitom médiím vysvětlila, že nejde o žádnou penisovou masku, ale pouze o deriváty kmenových buněk získaných z předkožek malých Korejců. Tyto buňky jsou mikrojehličkami vpichovány do pleti, kde podporují obnovu stárnoucích tkání.

Podle Louise zákrok podstoupily také Emma Stone, Katy Perry či Alexander Wang.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související