Mia Farrow zrazovala dceru od zveřejnění obvinění proti Woodymu Allenovi

Velikost textu: AAA

27. 4. 2018

Woody Allen viní svou bývalou manželku Miu Farrow z toho, že podněcuje své potomky k veřejným útokům proti němu. Je přesvědčen, že podporovala dceru Dylan, aby dvakrát zveřejnila obvinění ze sexuálního zneužívání. Jenže dvaasedmdesátiletá Mia to tento týden označila za snůšku lží s tím, že ona naopak Dylan radila, aby se zveřejnění takových textů vyhnula.

Dylan napsala dva články, jeden v roce 2014 pro New York Times a druhý loni v prosinci pro Los Angeles Times. V druhém případě byla motivována hnutím Me Too. V obou textech obviňuje Woodyho, že ji jako adoptivní otec pohlavně zneužíval, když jí bylo sedm. Slavný režisér to ale označil za výmysly a snůšku lží. Vinil přitom Dylaninu matku Miu, že ji k tomu navádí jako formu pomsty za to, že si vzal její adoptivní dceru Soon-Yi Previn.

„Já jsem prostě chtěla, aby to všechno už pominulo. Nechtěla jsem nic křísit… byla to příšerná kapitola života pro nás všechny, ale také jsem pochopila a respektovala, že měla potřebu tohle udělat a že chtěla být součástí hnutí Me Too a chtěla být vyslyšena,“ svěřila Farrow na galavečeru Time‘s 100 v New Yorku.

Mia také tvrdí, že neodsuzuje herce za to, že pracují s Allenem. A to jednoduše proto, že neznají podrobnosti.

„Je to na každém jednotlivci. Neovlivňuje mě to tak ani tak… Chci říct, řešila bych to, kdyby to byl blízký přítel, nemyslím, že by ale blízký přítel něco takového udělal, protože by věděl, čím si naše rodina prošla… ale u jiných lidí prostě neočekávám, že o tom vědí nebo je to zajímá,“ dodala Farrow.

Mia přišla na slavnostní předávání cen Time’s 100, kde její syn Ronan – rovněž v minulosti útočil na otce Woodyho – převzal cenu za novinářský přínos k odhalení sexuálního skandálu producenta Harveyho Weinsteina.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související