Herečka Cate Blanchett obvinila Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování

Velikost textu: AAA

4. 5. 2018

Herečka Cate Blanchett se připojila do řady hollywoodských hvězd, které tvrdí, že je producent Harvey Weinstein sexuálně obtěžoval proti jejich vůli. Osmačtyřicetiletá Australanka s tímto producentem pracovala na celé řadě filmů a odmítla jeho návrhy prý nesčetněkrát, takže se mu stala trnem v oku a odmítal s ní pracovat.

„Jsou tu mnohé vrstvy sexuálního obtěžování. Byla jsem obtěžována, samozřejmě. Nevím, jestli je vůbec mnoho lidí, kteří nebyli,“ prohlásila Blanchett

Na přímou otázku magazínu Variety, zda ji přímo Weinstein obtěžoval, odpověděla: „V mém případně ano. Myslím, že on velmi primitivně loví, jako většina predátorů, vybírá si zranitelné jedince. Víte, měla jsem z něj vždy špatný pocit… Velmi často mi říkal, nejsme žádní přátelé. No, já bych totiž nikdy neudělala to, co po mně žádal,“ dodala Cate.

Blanchett ale odmítla specifikovat, co jí Weinstein provedl, aby nešířila drby. Nicméně doufá, že bude spravedlivě souzen a odsouzen, aby vytvořil precedent pro všechny muže, kteří obtěžují ženy na pracovišti.

„Opravdu mě zajímají lidé, kteří se prohřešili hrubě za hranicemi nevhodného chování, kteří udělali to co lidé jako Harvey, a takových mužů je spousta v mnoha oborech. On je držen jako exemplární případ, protože je to bohužel typický představitel určitých mužů. Mě zajímá, jak budou tito lidé souzeni. Musíme stanovit legální precedent. Součástí poselství hnutí Time’s Up je pomoci těm, kteří nemají možnost sami si financovat vlastní obhajobu, a vytvořit rovnoprávnost, férové jednání a bezpečí na pracovišti. Když bude stanoven legální precedent lidmi, kteří byli usvědčeni, pak z toho můžou jiní lidé těžit, protože budou mít precedenty. Ale jestli já budu podporovat drby a doplňovat výčty? Už je toho venku dost,“ dodala matka čtyři dětí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související