Muži odmítají sex kvůli očekáváním, že musejí vždy hrát výkonné samce

Velikost textu: AAA

16. 5. 2018

Klišé řady vtipů o erotice párů je ženská nechuť k sexu. Jenže podle moderních výzkumů jsou to muži, kdo často odmítají sex v dlouhodobém vztahu nebo kvůli nimž k němu nedochází. Muži nechtějí totiž být těmi, kdo neustále sex iniciují. A ze strachu, že se očekává jejich stoprocentní výkon a z nedostatku emočního propojení s partnerkou se skutečně sexu často vyhýbají.

„V naší kultuře kolují představy, že ženy mají slabší libido než muži a že je u žen nenormální, když mají vyšší sexuální touhu, nebo u mužů je nenormální, když mají slabší sexuální touhu. Nicméně výzkumy z posledních let dokazují, že očekávání na základě pohlavních stereotypů se neodrážejí ve skutečných důkazech,“ tvrdí doktorka Kristen Parková z University of Kentucky.

Muži si často stěžují na to, že jsou stresovaní z očekávání manželek, partnerek a společnosti, že jsou vždy připravení a neustále nadržení samci, kteří iniciují sex, i když ho nechtějí. A že podají v posteli dokonalý výkon s hodiny trvající erekcí. Jenže muži ve vztahu potřebují k plně fungující sexualitě emoční oporu a bezpečí stejně jako ženy.

„Muži, kteří mají lepší emoční intimitu ve vztahu s partnerkou, s ní chtějí častěji sex. A naopak muži, kterým chybí emoční propojení s partnerkou, mají slabší sexuální touhu,“ tvrdí doktorka Parková.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související