Papež sdělil gayovi: Bůh tě takového stvořil a takového tě miluje

Velikost textu: AAA

22. 5. 2018

Papež František vyjádřil velmi silnou podporu homosexuálům. Neučinil tak sice v oficiálním prohlášení, protože by ho mnozí kardinálové a biskupové zřejmě chtěli ukamenovat, ale během soukromého setkání s věřícím homosexuálem mu sdělil: „Bůh miluje homosexuály a je v pořádku být homosexuální.“

František přijal k soukromému rozhovoru oběť zneužívání chilským katolickým kněžím Fernandem Karadimou Juana Carlose Cruze. Dnes už dospělý homosexuál středních let přijal od hlavy katolické církve omluvu za nepřijatelné chování chilských duchovních.

Cruz se snažil v minulosti proti dnes už sedmaosmdesátiletému knězi svědčit. Jihoameričtí biskupové ho ale znevažovali jednoduše tím, že je gay a neskrývá to.

„Papež mi řekl, Juane Carlosi, to, že jste homosexuál, není podstatné. Bůh vás takového stvořil a miluje vás takového a mně na tom nezáleží. Papež vás miluje takového. Musíte být šťastný takový, jaký jste,“ svěřil Cruz deníku El País.

František teď bude zcela jistě čelit útoku řady konzervativních kardinálů a biskupů, jimž vadí, že se homosexuálů veřejně zastává.

Kvůli zneužívání nezletilých v Chile nabídlo svůj post k rezignaci čtyřiatřicet biskupů. Karadima byl shledán vinným ze zneužívání desítek chlapců v roce 2011.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související