Útok žraloka! Osmnáctiletému mladíkovi žralok ukousl nohu a penis

Velikost textu: AAA

8. 6. 2018

Osmnáctiletý José Ernestor da Silva z Brazílie byl napaden u pláže Piedade v Recife žralokem tygrovaným. Mladík přišel o nohu a penis, lékaři mu orgány nedokázali zachránit. Plavec je v kritickém stavu, kvůli zranění prodělal dva infarkty.

Mladíka vytáhli z moře vyděšení turisté, kteří se snažili zastavit krvácení před příchodem záchranky. Ta Josého odvezla do nemocnice, kde prodělal dva infarkty. Znetvořené orgány mu lékaři museli amputovat.

„Oběť plavala se svým bratrem a přáteli dále od pobřeží ve velké hloubce, kde došlo k útoku. Plavali za značkami varujícími před útoky žraloků,“ uvedl šéf přivolané záchranky Rodrigo Matias.

Skupinu těsně před útokem varovali plavčíci.

„V určitý moment, kdy pobřežní hlídka požádala plavce, aby se vrátili blíž pobřeží, došlo k útoku,“ potvrdil Matias.

„Během převozu do nemocnice Aeronautica utrpěl infarkt, další při převozu do nemocnice Restauracao v centru Recife. Žralok mu kousnutím amputoval nohu a penis. Ztratil velké množství krve a je v kritickém stavu,“ uvedl lékař Wagner Monteiro.

„Šel tam plavat tajně, protože věděl, že bych to považovala za nebezpečné. Neměla jsem o něj obavy, protože jsem si myslela, že je někde venku u našeho domu. Když jsem se o tom dozvěděla, začala jsem šílet, všichni sousedé mě slyšeli řvát,“ svěřila magazínu JC Online mladíkova matka Elisangela dos Anjosová.

Během dvou měsíců je to už druhý vážný útok žraloka v oblasti Recife. V dubnu tohoto roku přišel o ruku a nohu pětatřicetiletý plavec Pablo de Melo.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související