Dva a půl tisíce nahých žen koupajících se najednou v moři vytvořilo světový rekord

Velikost textu: AAA

12. 6. 2018

Irské ženy o víkendu v rámci kampaně zdůrazňující prevenci rakoviny prsu vytvořily nový Guinnessův světový rekord. Dva a půl tisíce žen se totiž v sobotu ráno sešlo na pobřeží Meaghermore, vysvléklo do naha a vběhlo do moře. Výroční akce Strip and Dip v šestém ročníku měla zatím největší podporu.

V Irsku ji pořádá Dierdre Featherstoneová, která se vyléčila ze zhoubné rakoviny prsu. Letošní výtěžek z akce putoval nadaci Aoibheann’s Pink Tie, irské národní charity pro děti s rakovinou.

Mezi přítomnými ženami byly ty, které nádor porazily, i ty, které s ním teprve bojují, ale také příbuzní, kteří o někoho kvůli rakovině přišli. Na pláž směly jen ženy.

Zatímco loni přišlo na Strip and Dip dvě stě žen, letos se počet více než zdvanáctinásobil. A přítomné se musely vypořádat s vodou o teplotě dvanáct stupňů Celsia.

„Napadlo mě, že musím udělat něco velmi zábavného. Jsou tu spousty žen, které si prošly rakovinou, a spousty těch, které rakovina ovlivnila nepřímo. Se spoustou smíchu, jizev a nemocných prsou, nebo v mnoha případech jen s jedním prsem, chceme vzkázat světu, že po léčbě rakoviny život pokračuje, chceme upozornit na to, jak důležité je, aby se ženy nechávaly pravidelně vyšetřit,“ svěřila třiapadesátiletá Featherstoneová v rozhovoru pro deník The Independent.

Irky ukradly Guinnessův světový rekord Australankám, jichž se loni se sešlo v Perthu 786.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související