Opilí muži nejsou k ženám agresivnější než ti střízliví, jen usilovněji žadoní o sex

Velikost textu: AAA

11. 7. 2018

S poměrně překvapivými výsledky přišli psychologové z Yaleovy univerzity, kteří provedli experimentální výzkum chování mužů vůči ženám pod vlivem alkoholu. Zjistili totiž, že muži nejsou po konzumaci většího množství etanolu agresivnější. Ti, kteří jsou agresivní opilí, jsou totiž agresivní i střízliví. Nicméně opilí mužové ve srovnání se střízlivými skutečně více dotírají kvůli sexu.

„Zjistili jsme, že když má muž sexuální zájem o ženu, opilost zvyšuje pravděpodobnost, že bude více naléhat na ženu, aby s ním sex měla, i když ona naprosto jasně odmítá jeho návrhy. Ale obecně platí, že pokud je muž sexuálně odmítán, souvisí to s vyšší pravděpodobností jeho nenávistných a agresivních komentářů vůči této ženě, ale je jedno, jestli je opilý, nebo střízlivý,“ tvrdí doktorka Jacqueline Woernerová.

Muži jsou kvůli testosteronu obecně pohlavím agresivnějším. Alkohol jim může dodávat kuráž, ale podle autorů z Yaleovy univerzity je jedno, jestli muž pije. Ten, který je agresivní po alkoholu, je agresivní i bez něj. A naopak ten, který není agresivní bez alkoholu, není agresivnější po něm. Nicméně muži ovlivnění etanolem se nedokážou ovládat s ohledem na své sexuální pudy (chtíč) a naléhají o to intenzivněji.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související