Na velikosti penisu nezáleží, na jeho tvaru a tloušťce ano

Velikost textu: AAA

12. 7. 2018

Na velikosti penisu záleží mužům více než ženám. Průzkumy z posledních let naznačují, že ženy upřednostňují penisy určitých tvarů, především ty tlustší. Podle australských vědců to má možná nějaký evoluční význam. Prokázali totiž, že tlustější upřednostňují i jiní savci.

Zoologové z University of Western Australia sledovali pářící úspěch samců myší. Tito hlodavci mají v penisu kost, která v lidském pyji chybí. Při páření byli úspěšnější ti samci myší, kteří měli penisovou kost širší, nikoli delší.

„Náš výzkum podporuje hypotézu, že tvar penisu a nikoli jeho velikost jsou důležité pro pohlavní výběr, a vede k naléhavé otázce, jak tato struktura ovlivňuje schopnost samců zplodit více potomků, když se samice páří s více samci,“ uvedl doktor Gonsalo Igreja Andre z University of Western Australia v Perthu.

Kalifornská neuroložka Nicole Prauseová před dvěma roky publikovala studii, v níž prokázala, že ženy se v dlouhodobém vztahu spokojí s penisem menším než v případě náhodného sexu či milostného úletu. U pánů, s nimiž chtějí zažít divoký sex a citově se nevázat, chtějí v kalhotách najít větší pyj než u partnera. V obou případech ale ženy považují za ideální rozměry penisu takové, které jsou o něco vyšší, než je skutečný průměr v mužské populaci.

Ženy podle Prauseové volí jako ideální velikost pyje u stálého partnera ten, který měl šestnáct centimetrů na délku a dvanáct centimetrů v obvodu. Nicméně pro úlet na jednu noc chtěly penis v průměru dlouhý 16,3 centimetru mající v obvodu třináct centimetrů.

„Věda dlouhodobě dokazuje, že průměr penisu, či chcete-li jeho obvod, jsou daleko důležitějším faktorem pro ženské preference a uspokojení při souloži,“ tvrdí doktorka Prauseová.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související