Tři další ženy obvinily ze znásilnění Luka Bessona. Režiséra vyšetřuje policie

Velikost textu: AAA

19. 7. 2018

Francouzský režisér Luc Besson, autor filmů Leon či Pátý element, je v pěkné kaši. Po herečce Sand Van Roy, která ho obvinila ze znásilnění a případem se zabývá pařížská kriminálka, přišly další tři ženy s obdobným tvrzením, že na nich slavný filmař páchal sexuální násilí.

„Když jsem viděla stížnost Sand Van Roy, začala se mi třást kolena,“ přiznala deníku Mediapart nejmenovaná konkursová režisérka, která s Bessonem spolupracovala v letech 2000 až 2005. Devětačtyřicetiletá žena tvrdí, že byla také obětí sexuálního násilí páchaného Bessonem.

„Velmi často mě Luc Besson žádal, v přítomnosti jiných, abych mu ho vykouřila, což jsem systematicky odmítala… Kdykoli jsme spolu jeli výtahem, líbal mě násilím, strkal mi jazyk od úst, a ačkoli jsem ho odstrkovala, tak mě svíral pažemi a dotýkal se mých prsou a pozadí,“ svěřila konkursní režisérka Mediapartu.

Další z těch, která režiséra obvinila a podala na něj trestní oznámení, je zaměstnankyně jeho studií EuropaCorp. Třetí ženou je nejmenovaná herečka, která se potkala s Bessonem v Los Angeles a ze schůzky s ním utíkala na všech čtyřech, aby unikla znásilnění.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související