Pánové pozor na výběr spodního prádla! Volnější trenky značí kvalitnější spermie

Velikost textu: AAA

10. 8. 2018

Andrologové dlouhodobě varují muže, aby se vyhnuli jakémukoli přehřívání varlat během dne. Jedním z nejčastějších příčin zvýšené teploty v šourku, kvůli které dochází k narušení tvorby spermií, je příliš upnuté spodní prádlo. Výzkum vědců z Harvardovy univerzity poprvé prokázal, že muži nosící volné trenýrky mají kvalitnější spermie a mají jich více v ejakulátu než muži nosící slipy a upnuté boxerky.

Muži nosící volné trenýrky mají o pětadvacet procent vyšší koncentraci spermií v ejakulátu než muži nosící jakékoli jiné spodní prádlo. Mají také o třiatřicet procent silnější spermie schopné oplodnění než pánové holdující tangám, slipům či upnutým boxerkám.

„Výsledky poukazují na relativně snadnou změnu, kterou muži můžou vykonat, když se snaží oplodnit partnerku a počít dítě,“ tvrdí doktorka Lidia Mingeuzová-Alarconová z Harvardovy univerzity.

Aby mohla probíhat spermatogeneze v pořádku, musejí být varlata v prostředí s teplotou o tři až čtyři stupně nižší, než je teplota tělesná. Z toho důvodu jsou varlata umístěna mimo tělo v povislém šourku. Ale moderní muži brání ochlazování varlat nošením upnutého spodního prádla a oblečení.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související