Zbytnělou prostatu lze vyléčit horkou párou. Zákrok trvá pár minut

Velikost textu: AAA

22. 8. 2018

Britští lékaři tvrdí, že nezhoubné zbytnění prostaty lze léčit velmi snadno pomocí horké páry. Ta se vpravuje speciální trubičkou přímo do prostaty. Horká voda ničí buňky, které odumřou a tělo se jich zbaví. Tím prostata splaskne a přestane utlačovat močovou trubici. Muži po zákroku odcházejí domů a výsledek se projeví už za dva týdny, plný účinek v řádu jednoho až tří měsíců.

Metodu si patentovali Američané jako techniku Rezūm. Při zákroku se do močové trubice vsune katetr. Z něj pak vytlačí lékař do prostaty jehličku, jíž do tohoto orgánu vpouští horkou páru o teplotě 103 stupňů Celsia. V pichy se provádějí na několika místech, přičemž se postihne většinu buněk kolem močové trubice. Buňky popálené horkou vodou odumřou a tělo je odstraní. Prostata splaskne a muž přestává mít potíže s močením a erekcí.

Zákrok trvá jen pár minut a pacient ještě týž den odchází domů. Není potřeba celková anestezie.

„Je to velmi rychlý zákrok a pacienti můžou být propuštěni domů stejný den. Je to také neinvazivní léčba, což znamená, že je u ní mnohem méně vedlejších negativních účinků a kvalita života se okamžitě zvyšuje,“ tvrdí profesor Richard Hindley z Hampshire Hospitals.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související