Pozadí jako Kim Kardashian: Proč ne, ale pozor, jde o nejrizikovější zákrok!

Velikost textu: AAA

7. 9. 2018

Riziko úmrtí při plastické operaci je velmi nízké. Přesto jsou mezi zákroky prováděnými ryze kvůli estetice takové, při nichž pacienti umírají častěji. Podle Americké asociace plastických chirurgů je nejrizikovějším zákrokem tzv. brazilské pozadí. Pomocí implantátů či tuku se modelují široké a vystouplé hýždě. Umírá při tom každá třítisící žena, která si nechá zákrok provést.

Přitom právě o úpravu ohromného zadku, jaký má třeba Kim Kardashian, jeví zájem v posledních pěti letech stále více žen. Jejich počet se mezi roky 2012 a 2017 zdvojnásobil.

Zákrok se nejčastěji provádí tak, že se odebere tuk z jiné části těla a vstřikuje se do oblasti hýždí. Jsou dvě možnosti, buď se umístí do již existující tukové tkáně, ale tam hrozí rychlá absorpce do krve a následná metabolizace, nebo se umístí do svaloviny. Jenže to je právě velmi riskantní.

„Vstřikování tuku do hýžďových svalů může snadno vést k vážným problémům, pokud není zákrok proveden přesně. Může dojít k tukové embolii v plicích nebo mrtvici v mozku, obojí může být smrtelné,“ vyjmenovává hlavní rizika zákroku profesor Jim Frame z Anglia Ruskin University, který o tématu hovořil v magazínu The Conversation.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související