Další tři ženy vypovídají kvůli podezření, že je Cristiano Ronaldo sexuálně zneužil

Velikost textu: AAA

10. 10. 2018

Advokáti zastupující Kathryn Mayorg, která obvinila fotbalistu Cristiana Ronalda, že ji v červnu 2009 znásilnil, mají další tři ženy ochotné svědčit proti hráči Juventusu Turín. Minimálně jedna z nich tvrdí, že byla portugalským sportovcem znásilněna. Povahu domnělého Ronaldova přečinu vůči dvěma ostatním zatím právníci zastupující Mayorg tají.

Jedna ze zmíněných tří žen prý za úplatu rovněž podepsala smlouvu o mlčenlivosti, k níž byla donucena také Mayorg. Ta se ale rozhodla po devíti letech sportovce žalovat, protože má trvalé psychické následky.

Obvinění Mayorg i dalších tří žen jsou jen neprokázanými obviněními, Ronaldo je tudíž nevinným mužem. Spravedlivý soud může rozhodnout o tom, zda je či není vinen. Bohužel v dnešní společnosti stačí někoho obvinit a kvůli médiím a hnutí Me Too je z něj hned pranýřovaný zločinec.

Čtyřiatřicetiletá učitelka Mayorg žaluje Ronalda u soudu v Las Vegas. V témže městě ji prý znásilnil v červnu 2009, když tam slavil svůj přestup k Realu Madrid.

A deník The Sun vytáhl ještě jiný starší případ, který se týká sexuálně motivovaného zločinu. V roce 2010 břišní tanečnice Ruby Heartstealer italské policii přiznala, že jí Ronaldo zaplatil za sex čtyři tisíce eur. Bylo jí tehdy teprve sedmnáct. Platit za sex osobám mladším osmnácti let je v Itálii trestným činem. Fotbalista ale toto obvinění popřel a italští vyšetřovatelé proti němu nevznesli obvinění pro nedostatek důkazů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související