Tilda Swinton prozradila, že je herec Lutz Ebersdorf z hororu Suspiria. Na natáčení nosila i penis

Velikost textu: AAA

12. 10. 2018

Herečka Tilda Swinton si zahrála v remaku slavného hororu Suspiria z roku 1977. Ve snímku, který měl premiéru letos, však neztvárnila jen Madame Blanc, ale objevuje se také jako dvaaosmdesátiletý psychoanalytik doktor Josef Klemperer. Toho přitom podle titulků hraje jistý Lutz Ebersdorf. Tilda přiznala, že Lutz je její mužské alter ego a v jeho masce nosila dokonce velký umělý penis.

Sedmapadesátiletá Tilda se v hororu objevuje především jako majitelka evropské taneční školy, do níž se přihlásí mladá Američanka ztvárněná Dakotou Johnson.

Režisér Luca Guadagnino nabídl roli Klemperera Tildě a společně tak vytvořili umělou identitu herce Lutze Ebersdorfa. Ale po celou dobu natáčení to přísně tajili i před většinou štábu.

„Záměrem nebylo nikdy někoho zmást. Navzdory geniální masce Marka Couliera jsme vždy chtěli, aby kolem identity Klemperera bylo něco nerozluštěného,“ přiznala Tilda deníku New York Times.

Umělecký maskér Marc Coulier zesílil Swintonové nejen krk a čelisti, ale pro mužnější pocit jí vyrobil poměrně velké mužské genitálie.

„Ačkoli má z pohledu modelky mírně androgynní vizáž, má Tilda zároveň velmi jemnou ženskou strukturu kostí… Donutila nás, abychom jí vytvořili penis a koule. Měla tam pěkně velké genitálie, aby při chůzi cítila, jak se jí to tam těžce pohupuje, párkrát během natáčení to na nás vytáhla přímo na placu,“ prozradil Coulier.

Tilda byla jako herec Lutz Ebersdorf tak přesvědčivá, že většina štábu vůbec netušila, že se pod maskou skrývá ona.

„Všichni chodili a ptali se, je to slavný herec, ten Lutz Ebersodrf? Hledali ho na IMDB, ale nenašli o něm nic,“ směje se maskér Coulier.

„Bohužel, mým dlouhodobým snem bylo, že tohle nikdy nikdo neodhalí a já na to nebudu muset odpovídat. Mým původním nápadem bylo, že Lutz během výroby filmu zemře a že v titulcích bude uvedeno za jeho jménem Im Memoriam,“ dodala Swinton.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související