Ronaldovu pověst měl za 30 milionů zachránit tým lékařů, právníků a PR odborníků

Velikost textu: AAA

15. 10. 2018

Cristiano Ronaldo byl v roce 2009 v zoufalé situaci. Tak se děsil, že bude zveřejněno obvinění učitelky Kathryn Mayorg ze znásilnění, že si najal tým umlčovačů, za který zaplatil v přepočtu více než třicet milionů korun. Šlo mu však o příjmy z reklam a od sponzorů dosahují mnohonásobně větších hodnot. Kdyby totiž Mayorg dokázala, že ji v roce 2009 v Las Vegas skutečně znásilnil, mohl by přijít o stovky milionů. Proto už před devíti roky raději investoval rovný milion liber do týmu expertů z řad advokátů, lékařů, forenzních expertů a PR specialistů, kteří měli jeho pověst zachránit.

Ronaldo si tým najal hned v roce 2009, aby Mayorg umlčel a zabránil zveřejnění příběhu. Ta sice dostala před lety tři sta tisíc dolarů za mlčení, ale smlouvu se teď rozhodla porušit, protože prý devět let trpí depresemi a těžkou újmou na psychickém zdraví.

Podle Ronaldových advokátů se německý časopis Der Spiegel dopustil podvodu, když minulý měsíc zveřejnil dokumenty usvědčující fotbalistu ze znásilnění. Podle právníka Petera Christiansena byly zmíněné dokumenty ukradeny hackery a jejich znění účelově změněno tak, aby učinily z Ronalda zločince.

Sám portugalský fotbalista jakékoli obvinění odmítá a tvrdí, že jde o pokus zničit jeho pověst postavenou na tvrdé práci, atletických výkonech a cti.

Jenže pak není jasné, proč v roce 2009 Mayorg uplatil a investoval do týmu umlčovačů takové peníze.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související