Správci Jacksonovy pozůstalosti zuří. Na Sundance míří dokument zpovídající dětské oběti zneužívání

Velikost textu: AAA

14. 1. 2019

Správci pozůstalosti Michaela Jacksona zuří. Na festivalu nezávislých filmů Sundance v Utahu totiž budou premiérově promítat dokument Leaving Neverland, který se zabývá zpěvákovou pedofilií. Dokumentaristé přiměli k výpovědi dva muže, kteří byli podle svých slov jako malí chlapci králem popu sexuálně zneužíváni.

Muži, jimž je dnes oběma po třicítce, tvrdí, že je Jackson sexuálně zneužíval v době, kdy jednomu bylo sedm a druhému deset let.

„Tohle je jen další nechutně bulvární produkce v šílené a žalostné snaze využít Michaela Jacksona a vydělat na něm,“ vzkázal mluvčí pozůstalosti po zpěvákovi ve vyjádření pro TMZ.

Dvoudílný dokument natočil Dan Reed a na jeho produkci se podílely televize Channel 4, HBO a Reed.

Dokument premiérově uvidí na festivalu Sundance v Salt Lake City 25. a 26. ledna. Na jaře ho bude vysílat britská televize Channel 4.

„Prostřednictvím žaludek svírajících rozhovorů s dnes již dospělými muži a jejich rodinami se Leaving Neverland snaží zobrazit dlouhodobé zneužívání a lhaní, dokumentovat moc celebrity, která umožnila uctívané osobě proniknout do životů hvězdami fascinovaných dětí a jejich rodičů,“ píší autoři filmu v synopsi.

Jackson v roce 2005 čelil žalobě ze zneužívání nezletilého chlapce, soud ho ale zprostil všech obvinění.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související