Šokující zpověď: Michael Jackson se mnou souložil, když mi bylo jenom sedm let

Velikost textu: AAA

21. 1. 2019

Zpěvák a tanečník Wade Robson přichází s velmi přímým obviněním popového krále z pedofilie. Tvrdí, že ho Michael Jackson pohlavně zneužíval jako dítě před dosažením puberty. Americká hvězda ho prý měla opakovaně zneužívat od jeho sedmi let do čtrnácti let, kdy se na Robsonově těle začaly projevovat známky puberty a Jacksona to prý přestalo vzrušovat. Robson obvinění vznáší a svou verzi příběhu demonstruje v dokumentu Leaving Neverland.

Krom Robsona v dokumentu vystupuje také James Safechuck, jenž měl být jako pohlavně nezralé dítě druhou obětí Jacksonových pedofilních potřeb.

Ani jeden z mužů nebyl žalujícím proti Jacksonovi v soudním procesu v roce 2005. Během soudního procesu byl zpěvák uznán nevinným ve všech bodech obžaloby. Oba muži přitom tehdy paradoxně vypovídali ve zpěvákův prospěch. Tehdy shodně tvrdili, že je nezneužíval.

Až v roce 2013 Robson zažaloval posmrtně Jacksona o 1,2 miliardy dolarů a tvrdil, že ho zpěvák sedm let znásilňoval jako pohlavně nezralého chlapce a že ho nutil mlčet výhružkami.

„Aby mohli tito dva mladí muži vyprávět své příběhy, museli k tomu najít dost odvahy. Já jejich výpovědi nezpochybňuji,“ uvedl režisér dokumentu Dan Reed ve vyjádření pro média.

„Wade Robson a James Safechuck oba pod přísahou vypověděli, že se k nim Michael nikdy nechoval nevhodně,“ uvedl mluvčí Jacksonovy pozůstalosti v reakci na dokument.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související