LaToya Jackson: Matka věděla, že Michael uplácí rodiče dětí, které zneužil

Velikost textu: AAA

25. 1. 2019

Zpěvák Michael Jackson posmrtně čelí obvinění z pohlavního zneužívání malých dětí. Jako pedofila ho líčí nový dokument Leaving Neverland, v němž vystupují dvě jeho domnělé oběti. Televize NBC se podařilo už v roce 1993 získat svědectví zpěvákovy starší sestry LaToye, která přiznala, že rodina o chování bratra ví a kvůli milionům z jeho hudby ho kryje. A že o všem ví i matka Katherine, která ho dokonce nazvala „zatraceným buzerantem“, když objevila šeky na peníze, jež posílal rodičům chlapců, které zneužíval.

Už na počátku devadesátých let se začalo hovořit veřejně o tom, že je Jackson pedofil. Obvinili ho totiž rodiče Jordana Chandlera. Těm přitom za mlčení zaplatil.

„Byly tam dva šeky, o kterých vím a které mi máma ukázala, a byly na velkou sumu peněz a ona kvůli tomu zuřila… Moje matka velmi dobře věděla o těch dětech, které tam s ním pobývaly. Věděla o všech těch chlapcích tam... Ona byla tou, co vždy říkala, že Michael, promiňte mi to slovo, je buzerant. Řekla, nemůžu ho vystát. Ten zatracený buzerant. Nemůžu ho snést. To říkala pořád dokola. Ona o všem ví. A teď to popírá a to mě bolí,“ prohlásila LaToya v interview pro NBC, které je použito v dokumentu Leaving Neverland, v němž proti Michaelovi vypovídají Wade Robson a James Safechuck. Ty měl Jackson pohlavně zneužívat jako žáky prvního stupně základní školy.

LaToya je pátým potomkem manželů Joa a Katherine Jacksonových a o dva roky straší než Michael, který byl šestým z deseti dětí.

„Vím o tom, že měl doma malé chlapce několik dní. Zůstávali u něj celé dny. A vyšli z jeho ložnice po mnoha dnech a jiný chlapec ho vystřídal a pak zase další. Ale nikdy tam neměl dva najednou. Jak může pětatřicetiletý muž spát s malými chlapečky, aby u něj zůstávali týden nebo dva týdny nebo jakkoli dlouho? A spát ve stejné posteli. Většina lidí by řekla, že je to naprosto nevhodné. Naprosto nesprávné,“ prohlásila LaToya v interview pro NBC.

LaToya se v devadesátých letech s rodinou rozhádala a přestala s ní komunikovat poté, co se provdala za Jacka Gordona, který ji týral. Mluvit proti Michaelovi se rozhodla prý proto, že ji samotnou otec Joe zneužíval jako holčičku. Michaela prý rodina kryla jen proto, že je živil.

„Podporuje finančně úplně všechny,“ vysvětlila LaToya Jackson v roce 1993.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související