Nový dokument o Michaelu Jacksonovi je nechutným hororem o pedofilní zrůdě

Velikost textu: AAA

28. 1. 2019

Nechutný, žaludek zvedající či hororový. Takové přívlastky zaznívaly po první projekci filmu Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi. V premiéře ho uvedl Festival nezávislých filmů Sundance. Dvoudílný dokument líčí popového krále jako zrůdného pedofila, který celé roky opakovaně zneužíval malé chlapce. Ve snímku vystupují dva muži, kteří tvrdí, že byli jedněmi z oněch údajně zneužívaných. A líčí své zážitky tak barvitě, že je to jen pro otrlé žaludky. Diváci festivalu snímku tleskali ve stoje.

Wade Robson a James Safechuck tvrdí, že byli Jacksonem zneužíváni na ranči Neverland už jako sedmiletí chlapci. Zájem o ně přestal prý mít, když u nich propukla puberta. Tvrdí tedy, že zpěvák byl skutečný pedofil v pravém slova smyslu. Nicméně když byl v roce 2005 souzen kvůli obvinění z pedofilie, tito dva muži vypovídali v jeho prospěch a tvrdili, že se jich sexuálně nikdy nedotkl. Kritici dokumentu se tak právem ptají, proč teď, téměř deset let po smrti zpěváka, mají potřebu na tématu vydělávat dokumentem.

„Mezi mnoha, mnoha znepokojivými odhaleními dokumentu Leaving Neverland: Michael Jackson dal jedné ze svých obětí, malému chlapci, šperky výměnou za sexuální styky, a dokonce si s ním nechal vystrojit imitaci svatby včetně výměny slibů a diamantového prstenu. Mnoho obvyklých paralel v příbězích obětí: Michael Jackson je podporoval v nenávisti k vlastním rodičům a ženám obecně, tvrdil jim, že je svedl dohromady Bůh, a nakonec je odloudil i od vrstevníků. Zahrnuje to mnoho žárlivosti a zla. Už nikdy jste nebyli nikým výjimečným,“ píše o dokumentu Patrick Ryan z deníku USA Today.

„Leaving Neverland je hororový film, intimní, zřejmě věrohodný, někdy sexuálně explicitní příběh dvou chlapců, kteří se stali speciálními kamarády Michaela Jacksona, řekněme milenci, zatímco jejich neteční rodiče to přecházeli. Jackson byl zrůda, slizký predátor a nestvůra,“ píše Jeff Wells z magazínu Hollywood Elsewhere.

Safechuck v dokumentu tvrdí, že byl dokonce „manželem“ zpěváka. Ten jim totiž vystrojil svatbu, na které byli oddáni a dokonce si vyměnili sliby věrnosti a prsteny.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související