Zac Efron je kritizován za sexualizaci sériového vraha

Velikost textu: AAA

5. 2. 2019

Sériový vrah Ted Bundy byl odborníky popisován jako extrémně podlý, otřesně zlý a brutální člověk. V sedmdesátých letech v USA zvlášť drastiky zvraždil a znásilnil (mnohdy až po zabití) více než třicet dívek a žen. Vystudovaný psycholog byl pohledný a charismatický, takže filmaři se ve snímku o něm snažili takto ho ztvárnit. Jenže kritikové tvrdí, že herec Zac Efron z Bundyho činí příliš sexy muže a sériového vraha pozitivním způsobem sexualizuje.

Thriller Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile vstupuje do kin letos a Zac se v něm objevuje v naprosto netypické roli. Jenže s typicky dokonalou postavou a klukovskou jiskrou v oku, pro kterou by mu k nohám padaly miliony žen a mužů.

Ted Bundy dlouho unikal spravedlnosti. Také díky tomu, že byl psychologem profesionálem. Jeho psychopatická manipulace – a pro psychopaty také tolik typický šarm a neodolatelné kouzlo osobnosti – mu umožnily svádět a vraždit desítky krásných dívek a žen. Brutalita jeho případu otřásla Spojenými státy konce sedmdesátých let. A dodnes je jméno Ted Bundy synonymem zvlášť zákeřného, úchylného a bezcitného vraha.

Z prvních záběrů z filmu je jasné, že tvůrci využili Zakovo osobní kouzlo a jeho přirozenou fyzickou krásu na maximum. Bundy tak vypadá jako neodolatelný sex idol, což mnohým vadí ve spojení s tím, že to byl psychopatický sériový vrah.

„Nejzajímavější a nejpřitažlivější pro mě jako herce bylo, že Ted měl to něco, jakousi masku, šarm, jak dokázal s lidmi dokonale pracovat. Spousta lidí ve vězení ho milovala. Policisté si většinou mysleli, že je to fajn chlap. Až do poslední chvíle, než se přiznal ke všemu, co si svět myslel, že provedl,“ prohlásil Zac před časem při hovoru o roli.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související