Jackson v roce 1993 zaplatil 23 milionů dolarů chlapci, který dokonale popsal jeho penis

Velikost textu: AAA

5. 2. 2019

Prvnímu velkému skandálu kvůli pedofilii Michael Jackson čelil už v roce 1993. Tehdy ho zažalovala rodina třináctiletého Jordana Chandlera, který se rodičům svěřil, že ho popový král opakovaně znásilnil. Policie donutila Jacksona svléknout se a jeho genitálie a zadek nafotila. On o tom později hovořil jako o nejstrašnějším utrpení svého života. Jenže když chlapec dokonale popsal zpěvákův penis, advokáti ho raději přiměli vyplatit rodně mimosoudně třiadvacet milionů dolarů. To byly na počátku devadesátých let obrovské peníze.

Chandlerovi Jacksona zažalovali na základě synových líčení řady sexuálních zážitků s ním. Vyšetřovatelé nařídili, aby policie obviněného nafotila nahého. Jako důkaz měla být použita chlapcova výpověď, který dokonale popsal skvrny na zpěvákově pyji a zadku. Jackson totiž trpěl vitiligem – nepravidelnou ztrátou pigmentace kůže, která se projevuje jako velmi světlé skvrny v pokožce. Tvoří tak unikátní fleky, jakési „mapy“. Jordan je vyšetřovatelům popsal tak detailně, že bylo jasné, že musel genitálie prohlížet zblízka, zespodu i v erekci. V tu chvíli advokáti Jacksonovi poradili, aby rodinu odškodnil mimosoudně a umlčel je. A Jackson rodině zaplatil třiadvacet milionů dolarů.

Investigativní novináři Diane Dimond a Jacques Peretti se tehdy případem zabývali a o důkazním materiálu informovali. Producent a textař John Niven byl podle nich sám šokován tím, jak detailní a přesný popis Jackosonova ztopořeného genitálu tehdy třináctiletý Jordan Chandler přednesl.

„Popis toho chlapce byl tak přesný, že byl schopen naprosto dokonale popsat, jak se skvrna na jeho penisu posunula, když se ztopořil,“ uvedl Niven v rozhovoru pro The Independent.

Jackson přitom pořizování fotografií označil za „nejponižujícnější utrpení v mém životě“.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související