Dnes se podle statistik rozejde nejvíce párů!

Velikost textu: AAA

12. 2. 2019

Podle průzkumu se každý rok zhruba osmačtyřicet hodin neboli dva dny před svatým Valentýnem rozcházejí dlouhodobí partneři častěji než v kterýkoli jiný den roku. A letos to připadá na úterý 12. února, protože mu přezdívají červené úterý. Nejčastějším způsobem rozchodu je přitom prostřednictvím zprávy, následuje telefonát, teprve pak rozhovor z očí do očí.

Podle průzkumu seznamky pro nevěrné Illicit Encounters se lidé žijící v delším vztahu, který tedy už není plně funkční, nejčastěji rozcházejí právě v týdnu kolem Valentýna. Ale platí to tím spíš v zemích a kulturách, kde tento svátek drží. V Česku je to spíš záležitost mladších ročníků, protože ačkoli je tento svátek původně evropským a starý více než tisíc let, starší ročníky si ho mylně spojují s americkou komerční variantou, kterou odmítají jako infiltraci něčeho nepůvodního.

A z průzkumu seznamky pro nevěrné Illicit Encouters vyplývá, že nevěrníci oslavují svatého Valentýna se svými tajnými milenkami a milenci nejčastěji právě dva dny před 14. únorem. A z průzkumu dále vyplývá, že nevěrní manželé a manželky investují do dárku pro milenky a milence až dvojnásobek toho, co pro manželku či manžela.

„Období mezi Vánocemi a únorem je oblíbeným časem pro jarní úklid v domácnosti i milostném životě. Toto období vyhodnocování situace dosahuje vrcholu týden před Valentýnem, kdy se rozejde více lidí než v jinou část roku. Pro spoustu lidí už je jednodušší vztah odpískat než předstírat, že je všechno v pořádku a lhát,“ uvedl mluvčí seznamky Christian Grant.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související