Seznamovat se přes internet je stále populárnější, důvodů je mnoho

Velikost textu: AAA

18. 3. 2019

Najít nový objev po síti, to vlastně není vůbec těžké. Naopak, introverti pak mají celou situaci o jeden krok ulehčenou a všichni ostatní ocení časovou úsporu. Internet prostě sbližuje, je dostupný snad na každém kroku, ne jenom v kavárnách velkých měst a na zastávkách MHD, kde je největší shluk lidí nejen uprostřed dopravní špičky.

První kontakt ale rozhodně nemusí přijít v tramvaji, uvnitř níž hrajete skutečnou sázku v loterii. Vyjde to nebo nevyjde? Pravděpodobnost není vysoká, ale v online prostředí jde lehce nahoru – už totiž o potenciálním protějšku budete vědět víc z profilu. A to jistě není jediné plus, co na vás čeká…

Úspěch přijde brzy, jen věnovat seznamkám trochu času

V dnešní době není nic tak docela zadarmo, na tom se asi shodnou všichni diskutující ze své vlastní životní zkušenosti. Pokud chcete poznat někoho nového, rozhodně nebude stačit jen vyplnit si profil a pasivně čekat, až se na vás konečně trochu usměje štěstí – mohlo by to trvat celé týdny i měsíce. Když však budete trošku aktivnější, nejlepší seznamky vás zaručeně odmění. Vytipujte si pár profilů, napište krátký vzkaz a uvidíte, jestli budete mít úspěch. Jít takzvaně o dům dál přece můžete vždycky, a když daného člověka ještě neznáte osobně, zklamání bude vždycky o něco menší. Výhodou pak je, že můžete říct kdykoliv ne a daný profil zablokovat, nedostat od něj už ani jediný vzkaz. V reálném životě je vše složitější a otravní lidé se odbývají hůř.

Pokud něco chcete, musíte si za tím také jít – vážný vztah není žádná výjimka, čekat, až si vás někdo všimne a ocení vaše kvality, je dost ošemetné.  Mnohem jednodušší bude přejít do akce, oslovit pár zajímavých lidí a když u jednoho nebo dvou zabodujete, je to vlastně výhra, že? Potom už nechte osudu, jestli najdete dobrého kamaráda či kamarádku, domluvíte si rande, co bude mít pokračování nebo dokonce vše vyvrcholí za pár měsíců nebo let svatbou. Tak proč do toho nejít a nenechat se trochu spoutat láskou, když o samotě neustále zíváme nudou? Online seznamka je rozhodně výborná příležitost!

Když něco nevyjde, rychle se pak vzpamatujete

Dnešní průměrná internetová seznamka má ještě další výhodu – odmítnutí v podstatě ani nezabolí. Neodepíše už na vzkaz, přestože je online? Pak asi nemá zájem nebo je tu jiný zástupný důvod, třeba dotyčný člověk potkal dnes už někoho, s kým si píše radši. Není třeba se vnucovat, naopak to berte jako příležitost zkusit své akcie udat jinde, někomu, kdo je více ocení. Možná byste si do budoucna vůbec nerozuměli. A jaké další výhody mají moderní online seznamovací portály?

  • Bezpečnost. Pokud dodržujete základní opatření, rozhodně vám nehrozí žádné komplikace. Mějte ale na paměti, že zveřejňovat své soukromé telefonní číslo nebo přesnou adresu je trochu ožehavé téma. Raději si kontakty nechte až na dobu, když si budete trochu důvěřovat.
  • Diskrétnost. Tedy když je to zrovna třeba, na flirt seznamkách jistě nechcete, aby vás každý hned poznal, jsou tu ale účinné mechanismy, které k vám pustí jen vybraný a prověřený kontakt. Nakonec, ono té opatrnosti není nikdy dost, v životě to přeci velmi dobře znáte, že?
  • Tisíc a jedna příležitost. Drtivá většina seznamek má spoustu uživatelů. Ve vašem městě či obci, ale také pár kilometrů od domova nebo přímo v krajském centru. Vyberte si, koho oslovit a rozhodně nelitujte jednoho dílčího neúspěchu, uživatelů či uživatelek je hodně!

V oblibě určitě pozadu nezůstává ani gay seznamka, díky níž se mohou seznámit dva muži, kteří by se v běžném životě možná nepotkali a mohli mít i dilema, jestli je ten druhý zaměřen stejně jako oni. Odmítnutí pak přeci jen trochu zabolí. Tady je však jistota, že v ohledu sexuální orientace bude shoda, takže už jen zbývá najít společné aktivity a zájmy, díky kterým si dva lidé jsou ještě o něco blíž. Jestli z toho bude láska nebo ne, určí až další vývoj, nikdy nelze nic dopředu předjímat. A jestli chcete malou inspiraci do začátku, je tu třeba be2 recenze, na které se dozvíte, že jde spíš o takovou větší sociální síť než klasickou seznamku…

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související