I mužům tikají biologické hodiny

Velikost textu: AAA

29. 8. 2011

O tom, že v určitý čas začnou téměř každé ženě tikat biologické hodiny a ona zatouží silně po dítěti, muži dobře vědí.

Ale právě oni sami mohou být podobnou touhou zasaženi také. Nová studie z Kansasu dokazuje, že i muže zasáhne nesnesitelné nutkání pořídit si potomka. „Ženy uváděly, že k tomu docházelo častěji a bylo to intenzivnější, ale vyskytuje se to u obou pohlaví,“ tvrdí docent psychologie Gary Brase z Kansas State University. Zatím ale neexistuje žádná platná teorie, která by vysvětlovala, proč k tomuto tikání biologických hodin dochází.

„Lidé jsou biologické organismy, máme sexuální chtíč a pečujeme o dítě, když se narodí. My jsme zkoušeli zjistit, zda začnou biologické hodiny tikat kvůli tomu, že se lidé podívají na dítě někoho jiného a to v nich vyvolá touhu po péči o dítě. Ale nebylo to tak,“ tvrdí docent Brase. Neplatí prý ani další teorie, že mozek vysílá tělu signál, že je nejvhodnější doba pro početí dítěte. Lidé totiž nemají toto tikání ve stejnou dobu a může být oddáleno třeba nedostatkem peněz či neschopností najít si přítele.

TIP: 'http://www.odhaleno.cz/naha_celebrita-1/278-hana-sevcikova.htm','Podívejte se na dnešní nahou celebritu - Hanu Ševčíkovou' TIP: 'http://www.bety.cz/horoskopy/','Přečtěte si svůj dnešní HOROSKOP: Zde!'

Autor: hans, Famous Foto: thinkstockphotos.com

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější